הכירו את ד"ר אסתי אנגלצ'ין – ניסן

חזרה לדף כתבות

הכירו את ד"ר אסתי אנגלצ'ין – ניסן

ראש התוכנית לתואר ראשון בכלכלה ומרצה בתוכנית לתואר שני במנהל מערכות בריאות באקדמית רמת גן

ספרי קצת עליך

כלכלנית, ראש התוכנית לתואר ראשון בכלכלה ומרצה בתוכנית לתואר שני במנהל מערכות בריאות באקדמית רמת גן. עוסקת, חוקרת, יועצת ומלמדת בתחום דעת "כלכלת  בריאות" מזה כ- 25 שנים.

כיצד הגעת להוראה ולתחום שבו את עוסקת?

את פסיעתי הראשונה בהוראה במרחב האקדמי התחלתי במקביל ללימודי הדוקטורט שלי.

מהו לדעתך הכלי השימושי המשמעותי ביותר שמקבלים הסטודנטים שלך בתוכנית למנהל מערכות בריאות לטובת החיים מחוץ למכללה?

הסטודנטים לתואר שני במנהל מערכות בריאות הנם סטודנטים מאוד מיוחדים בעיניי, רובם מועסקים  שנים לא מועטות במערכת הבריאות הישראלית על גווניה השונים. החזרה לספסל הלימודים מוסיפה נופך מיוחד לדרך ההסתכלות שלהם מזווית רחבה יותר על מערכת הבריאות עם הבנת הממשקים לעבודתם היומיומית בשטח. כמו כן, המפגש עם עמיתים למקצועות הבריאות מתחומים שונים, ממקומות שונים מוסיפה גם היא ארומה של התחדשות ושינוי מרענן בחייהם.

תארי רגע של סיפוק מהמקצוע

גם עבודת המרצים, כעבודת אנשי מערכת הבריאות, שוחקת לעיתים אך כמובן שיש רגעים המרוממים אותנו. הנאה צרופה היא מבחינתי לשמוע פידבקים ומשובים חיובים מסטודנטים כגון: "איזה מקצוע מדהים יש לך", "סוף סוף אני מבין מונחים שמדברים עליהם בחדשות", "הכל מתחבר  לי עכשיו", "יש עוד קורסים שתלמדי אותנו?", "מאוד חששתי ממקצוע הכלכלה והתקצוב אך נהניתי מכל שנייה".

מהו הטיפ שלך לסטודנטים להצטיינות בלימודים?

הצטיינות בעיניי היא לא בהכרח הציון שזהו מדד התוצאה. חשובה בעיניי יותר הדרך שזהו מדד התהליך: ולכן הייתי ממליצה לסטודנטים להיות נוכחים בכל השיעורים, להשתתף בצורה אקטיבית בשיעור, לשאול שאלות, להביע עמדות, לתת דוגמאות ממקום עבודתם ובמילים אחרות להיות אקטיביים ולא פסיביים בשיעורים. הטיפ האחרון והחשוב מכל הוא ליהנות מכל רגע ורגע. ללמוד זהו פינוק ועונג אדיר.

צור קשר

לקבלת מידע נוסף אנא מלא/י פרטיך
בוא/י נקבע פגישה! מלא/י את הפרטים ונתאם
בוא/י נקבע פגישה! מלא/י את הפרטים ונתאם