הכל על לימודי סיעוד

חזרה לדף כתבות

הכל על לימודי סיעוד

לימודי סיעוד נחשבים כבר לא מעט שנים ללימודים מבוקשים מאד, הן בקרב נשים והן בקרב גברים. מקצוע הסיעוד התפתח לאחרונה והוא מוצע על ידי מכללות מובילות מאד בארץ. בוגרי לימודי סיעוד יכולים כיום להשתלב במגוון רחב מאד של מסלולים ואף לקחת חלק בתפקידים בכירים מאד. לימודים אלה מוצעים במסגרת מסלול לתואר ראשון וחושפים את הבוחרים בהם לאחד התחומים המרתקים והמגוונים ביותר בתחום הרפואה והטיפול בכלל.

 

למי מתאים תואר בסיעוד

לימודי סיעוד מתאימים לכל אלה, הרואים את עצמם עוזרים ומטפלים, ולפחות בשנים הראשונות לאחר סיום הלימודים, לחולים ולמאושפזים בבתי החולים. לימודי אחיות מאפשרים לנשים וגם לגברים להשתלב בבתי החולים ולעבוד בתחום הסיעוד באופן מעשי, או לקחת חלק בתפקידים אחרים, "מאחורי הקלעים". אחות אקדמאית למשל יכולה לעסוק בתחומים נוספים, מעבר לפן הטיפולי, ולכן מהווה פתרון מקצועי נהדר לבעלי שאיפות ורצונות לקידום ולהצלחה תעסוקתית, מקצועית.

 

אפשרויות התעסוקה לאחר קבלת התואר

בוגרי לימודי סיעוד, לימודי אחיות, יכולים להשתלב במסגרות תעסוקתיות שונות. אחות אקדמאית יכולה לעבוד במוסדות בריאות שונים, כמו בתי החולים בארץ ובקליניקות הציבוריות או הפרטיות. היא יכולה להשתלב במכונים רפואיים וגם בבתי אבות. הבוגרים יכולים להמשיך לאחר שצברו ניסיון מעשי יותר, לתפקידים ניהוליים בכירים ומעניינים ואם ירצו, הלאה ללימודים אקדמיים מתקדמים. ישנם בוגרי לימודי סיעוד הבוחרים לעבוד במחקר או דווקא בתחומים, הקרובים לתחום הסיעוד עצמו, כמו עבודה סוציאלית או תחום טיפולי אחר.

לקריאה על סיפורים של בוגרי תואר ראשון בסיעוד

 

 

 

תוכנית לימודי סיעוד של המכללה האקדמית רמת גן

המכללה האקדמית רמת גן מציעה גם היא מסלול מיוחד,רב גוני ומקצועי מאד של לימודי סיעוד המכללה שמה דגש רב הן על הפן המעשי והן על הפן התיאורטי וככזו היא מציעה מבחר רחב מאד של קורסים הפתוחים בפני הסטודנטים במהלך תקופת הלימודים. מסלול זה מבטיח לבוגרים שלו עבודה יציבה והזדמנות להשתלב במסגרות גדולות או קטנות. הייחודיות של לימודי הסיעוד במכללה האקדמית רמת גן היא האפשרות לשלב אותם לצד עבודה.

במהלך הלימודים משתתפים הסטודנטים הבוחרים במסלול של לימודי אחיות, בקורסים רבים ומגוונים מאד. קורסי התכנית מאפשרים להם לבחון את תחום הסיעוד מזוויות רבות מאד ולקבל את מלוא הכלים הנדרשים למי שרוצה לעסוק בכך באופן מקצועי.

הקורסים העומדים לרשותם מציעים להם, בחלקם, בסיס להמשך הלימוד ואחרים מקצועיים במיוחד. מבין הקורסים אפשר למצוא:

  • פסיכולוגיה התפתחותית
  • מבוא למנהל
  • מבוא לסוציולוגיה
  • מבוא לסטטיסטיקה
  • כימיה
  • ביוכימיה
  • אנטומיה ופיזיולוגיה
  • מיקרוביולוגיה ועוד.

חלק מהקורסים מקנים 2 נקודות זכות, חלק 3 נקודות זכות ויש גם קורסים, המקנים למשתתפים בהם 8 נקודות זכות.

המכללה מעסיקה כיום סגל מרצים מובילים בתחומם, המפגישים בין תחום הסיעוד המרתק ותחומים נוספים משיקים לו לבין הסטודנטים הרואים את עצמם עובדים בסיעוד בהמשך, בתום תקופת הלימודים.

לקריאה מפורטת על קורסי התכנית לתואר ראשון בלימודי סיעוד

 

תנאי קבלה ללימודי סיעוד במכללה האקדמית רמת גן

כיאה ללימודי תואר ראשון, גם הדרישות ללימודי סיעוד במסלול זה הן גבוהות. על המועמדים לעבור בהצלחה ראיון קבלה אישי, להציג תעודת בגרות מלאה עם ממוצע של לפחות 80 ועליהם להציג גם ציון של 520 לפחות בבחינה הפסיכומטרית. במידה ואינם עומדים בקטגוריות אלו, ניתן להשתתף בקורס הכנה מיוחד לצורך שיפור ציוני הבגרות והציון באנגלית.

לקריאה נוספת על לימודי סיעוד – תנאי קבלה

צור קשר

לקבלת מידע נוסף אנא מלא/י פרטיך
בוא/י נקבע פגישה! מלא/י את הפרטים ונתאם
בוא/י נקבע פגישה! מלא/י את הפרטים ונתאם