להיות אחות / סיפורה של ריקי מור לוי, אחות מוסמכת, סטודנטית לתואר שני

חזרה לדף כתבות

להיות אחות / סיפורה של ריקי מור לוי, אחות מוסמכת, סטודנטית לתואר שני

למדתי במכללה במסלול הארבע-שנתי לתואר ראשון בסיעוד.

הרעיון ללמוד סיעוד לא היה שם תמיד אלא הלך והבשיל עם השנים. כשעצרתי לרגע ושאלתי את עצמי מה באמת אני רוצה ואיפה באמת אוכל למצוא מקום עבודה מסודר, בו גם אוכל להתקדם ולנוע בין התחומים השונים וגם להשתכר בצורה מכובדת הבנתי שסיעוד זו הבחירה הנכונה. עזבתי עבודה וקריירה ונרשמתי ללימודים במכללה. מיותר לציין שמסביבי חשבו שהשתגעתי 🙂

היום, לאחר סיומו של התואר וכאשר אני בלימודי לתואר השני במכללה וכבר מעל לחצי שנה עובדת כאחות טיפול נמרץ – אני יכולה לומר שהיה כיף, נהדר וקצת קשה לפעמים, ובעיקר היו המון רגעים מפרים ומרחיבי אופקים, אבל מעל הכל, אין לי ספק כי בחרתי נכון! הסיעוד הוא עיסוק שבעיניי זו זכות גדולה להיות חלק ממנו.

העבודה ביחידה לטיפול נמרץ נתפסת לעיתים כשאיפה האולטימטיבית וכהתגלמות של כל התמחויות הסיעוד מפני שהיא מאתגרת ומצריכה יכולת קביעת סדרי עדיפויות במהירות תוך יכולת חשיבה קריטית, אסרטיביות, ירידה לפרטים ושליטה תוך אוטונומיה ועבודה עצמאית. אני מרגישה שנועדתי להיות אחות טיפול נמרץ וגאה בכך. הסיעוד טומן בחובו את הסיפוק של נגיעה בחיי אדם אשר כמותה לא תתאפשר בשום מקום אחר. בכל זאת, כמה אנשים יכולים להגיד בסיום יום עבודה שהיום הם הצילו חיים? תחושת הסיפוק והמשמעות, לצד רגעי התסכול והקושי יוצרים חוויה תעסוקתית שאין שניה לה.

היות שלפי נתוני ה-OECD שיעור האחיות בישראל הוא מהנמוכים במערב ונמצא במגמת ירידה, אני רואה עצמי כשגרירה של המקצוע ומציעה לכל מי שעומד על פרשת הדרכים בה עליו להחליט מה ילמד- לבחור להיות אח/ות אקדמאים!

"תתארו לכם עולם יפה, פחות עצוב ממה שהוא ככה

ואנחנו שם הולכים עם שמש בכיסים"

צור קשר

לקבלת מידע נוסף אנא מלא/י פרטיך
בוא/י נקבע פגישה! מלא/י את הפרטים ונתאם
בוא/י נקבע פגישה! מלא/י את הפרטים ונתאם