5 טיפים שימושיים ללמידה אפקטיבית מהבית

חזרה לדף כתבות

5 טיפים שימושיים ללמידה אפקטיבית מהבית

כולנו מתמודדים עם מציאות ואתגרים חדשים שביניהם גם הלמידה מרחוק. האקדמית רמת גן מעמידה לרשותכם מערכת מתקדמת ללמידה מקוונת וכולנו מגויסים למענכם. כדי להקל על המצב החדש ריכזנו עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם לצלוח את התקופה בלי להשאיר את הלימודים מאחור.

עכשיו כשכולנו נאלצים להתמודד עם מציאות חדשה בכל תחומי החיים ולהיות בבית, גם הלמידה היא לא כפי שהיתה. אנו, באקדמית רמת גן, עושים את כל המאמצים על מנת להעניק לכם חווית למידה מקוונת מתקדמת ככל האפשר, כדי שתוכלו להמשיך בתואר שלכם ללא הפרעה וללא עיכובים.

כל הקורסים שלנו מועברים על ידי המרצים באופן מקוון ואת רוב הקורסים ניתן להשלים באופן אסינכרוני – כלומר מתי שתרצו, איפה שתרצו. כמו כן, בימים אלו אנו עורכים סקר פנימי על מנת להבין לעומק את חווית הלמידה שלכם מרחוק ועל מנת שנוכל להשתפר ולהשתדרג.

החומרים והשיעורים נשמרים במערכת באופן אוטומטי ותוכלו לגשת אליהם בכל שלב. כמו כן, תוכלו לשאול שאלות את המרצים ולקבל תשובות בהקדם האפשרי מהם.

5 טיפים שימושיים ללמידה בבית:

  1. הגדירו זמן קצוב מראש ללימודים – נסו להגדיר מראש זמנים שבהם אתם לומדים. בזמן זה השתדלו להימנע מטלויזיה ברקע, מטיפול בילדים או מעבודה, זהו זמן שבו כולם צריכים לדעת שאתם לא פנויים לעיסוקים אחרים, זה יעזור לכם להתרכז וללמוד באופן יעיל יותר.

  2. הזדמנות להשקיע קצת יותר – אם אתם עובדים פחות בתקופה הזו, בטח התפנה לכם הרבה זמן פנוי. במקום להעביר אותו רק בבינג'ים ושינה נסו להשקיע קצת יותר בקורסים שאתם יודעים שהם קשים יותר. חבל יהיה לא לנצל את התקופה להעמיק יותר בנושא קשה, להשתלט עליו ולייצר לעצמכם הרבה רוגע כשהכל יחזור לשגרה ולפני המבחנים.

  3. תאמו למידה עם חברים מרחוק – עכשיו כשזום היא האפליקציה המדוברת ביותר, ניתן להשתמש בה גם ללמידה משותפת. תאמו קבוצת למידה שבה תוכלו לדבר על השיעור שראיתם, תוכלו לשאול שאלות ולחלוק נקודות שאולי לא הבנתם עד הסוף ולקבל תשובות וזוויות ראייה נוספות מחברים. בנוסף, זמן למידה משותף יחייב אתכם ללוח זמנים ולא יאפשר לכם לדחות את הלמידה.

  4. צרו סביבת לימודים מתאימה – קשה ללמוד מהמיטה או כשיש אינספור גירויים מסביב. נסו ליצור לעצמכם מקום קבוע שבו תלמדו, יהיו בו כל הציוד של הלימודים, כלי כתיבה ומחברות שיעזרו לכם להניע את עצמכם וייצרו אווירה של לימודים.

  5. נסו להתנהג כפי שהייתם עושים בשיעור פרונטליאם בשיעורים אתם רגילים לסכם את החומר במחברת, לכתוב שאלות על הנושא או לכתוב לעצמכם נקודות מרכזיות, עשו זאת גם עכשיו. הכתיבה והסיכום יעזרו לכם לעבד את החומר ולזכור אותו טוב יותר.

קישורים שימושיים לתקופה זו:

קישור לשיעורים המקוונים >> https://elearn.iac.ac.il

קישור לאתר המכללה >> www.iac.ac.il

קישור לקבוצת הפייסבוק של המכללה >> https://www.facebook.com/israel.academy/

אם יש לך שאלה או בעיה טכנית בלמידה המקוונת, ניתן לפנות לתמיכה ב : moodle@iac.ac.il

בהצלחה!

צור קשר

לקבלת מידע נוסף אנא מלא/י פרטיך
בוא/י נקבע פגישה! מלא/י את הפרטים ונתאם
בוא/י נקבע פגישה! מלא/י את הפרטים ונתאם