עומדים להירשם ללימודים? הכירו את המקצועות החמים של 2020

חזרה לדף כתבות

עומדים להירשם ללימודים? הכירו את המקצועות החמים של 2020

אחרי שסגרה אותנו בבתים ולימדה אותנו לעבוד מרחוק, הקורונה משפיעה גם על תוכניות הלימודים האקדמיים שלנו. הדרישה למקצועות הסיעוד, מדעי המחשב ומערכות המידע עולה – וכל המעסיקים מחפשים עובדים יזמים ויצירתיים.

כנראה שאף אחד מאיתנו לא חשב לפני שנה, שהעולם כולו יעצור וכל התוכניות שעשינו ישתנו באופן דרמטי בגלל נגיף מסתורי שהגיע מסין. אבל המציאות עולה לפעמים על כל דמיון, וכמו הרבה דברים אחרים, גם ההחלטה מה ללמוד יכולה להיות מושפעת מהנסיבות החדשות.

הביקוש למקצועות מסוימים צפוי לעלות בשנים הקרובות, בעוד הביקוש למקצועות אחרים צפוי לרדת. דווקא עכשיו, כשצעירים ישראלים רבים מבינים שהטיול אחרי הצבא כבר לא יקרה בקרוב, כדאי לנצל את הזמן שנוצר ולקבל החלטה מושכלת מה ללמוד.

במכללה האקדמית רמת גן גיבשו את רשימת המקצועות שצפויים ליהנות מביקוש גובר בשנים הקרובות – ולספק לבוגרי התואר עמדת פתיחה טובה יותר בשוק התעסוקה.

1. סיעוד: מקצוע העתיד של מערכת הבריאות

בשנים האחרונות, עולה הביקוש לאחים ואחיות אקדמאיים במערכת הבריאות – ומשבר הקורונה רק חידד את הצורך הזה, כאשר נדרש מספר רב של אנשי מקצוע מיומנים כדי לטפל במספר גדול של חולים מורכבים, בו זמנית. המשמעות היא ברורה: תואר זה מעניק ביטחון תעסוקתי של ממש. גם מגוון האפשרויות העומד בפני הבוגרים גדול מאוד – כאשר באפשרותם לעבוד במחלקות השונות בבתי החולים, להתקדם ולצבור עוד ועוד ידע מקצועי.

הביקוש הגובר לאחים ואחיות אקדמאיים גם יצר תופעה שתופסת תאוצה, כאשר לא מעט ישראלים בעלי תואר אקדמי בתחומים אחרים לגמרי, החליטו לעבור הסבה למקצוע הסיעוד כדי להבטיח את העתיד התעסוקתי שלהם, להגביר את העניין המקצועי ואת האפשרויות שלהם להתפתחות מקצועית.

2. מערכות מידע ומדעי המחשב

ההסתמכות הגוברת של ארגונים וחברות, בכל הגדלים ובכל הענפים, על מערכות ממוחשבות – מגדילה מאוד את הביקוש לאנשי מקצוע בתחומי מערכות המידע בארגונים, ולבוגרי תואר במדעי המחשב. כבר כיום, קיים מחסור חמור באנשי מקצוע אלה – תופעה הגורמת לעלייה עקבית בשכר.

באקדמית רמת גן מציינים כי במקצועות מסוג זה, החשיבות של שילוב עבודה במקביל ללימודים גבוהה במיוחד, משום שכך ניתן לצבור ניסיון מעשי לקראת ההשתלבות בשוק העבודה העתידי. לכן, בנו באקדמית מסלולים גמישים, המאפשרים לעשות זאת. באקדמית יכולים הסטודנטים להתחיל ללמוד לתואר במדעי המחשב כבר באוקטובר הקרוב, ללא צורך בבחינה פסיכומטרית – ובשכר לימוד אוניברסיטאי.

3. חדשנות, יזמות וכלכלה

שוק העבודה הדינמי מעלה צורך בהכשרות רב-תחומיות, המגדילות את סל המיומנויות של הבוגר, ומאפשרות לו להתמודד בהצלחה עם אתגרים סבוכים. אחד התחומים שבהם אנו רואים עלייה בשנים האחרונות הוא כלכלה – כאשר אנשי מקצוע בתחום זה משתלבים כיום בארגונים רבים ויש להם תפקיד קריטי בקבלת החלטות ובהתנהלות השוטפת.

באקדמית רמת גן מציעים לימודי כלכלה בתואר משולב (דו-חוגי) עם לימודי ניהול, המאפשר לסטודנטים להרחיב אופקים ולהיערך לדרישות העתידיות של עולם התעסוקה, ידע אקדמי לצד הבנה עסקית מעמיקה וכל זה במסלול המותאם לאנשים עובדים.

בנוסף, ניתן לשלב לימודי ניהול עם לימודי תואר בחדשנות ויזמות המעניקים לבוגרים מיומנויות של חשיבה חדשנית, ההכרחיות יותר מתמיד להצלחתם של ארגונים בעולם משתנה. בוגרי התואר ילמדו לנתח סיפורי הצלחה וכישלון של מיזמים שונים וירכשו ידע וכלים מעשיים לעתיד; ליזום ולהוביל תהליכים חדשניים ויצירתיים במגוון מערכות ארגוניות; ולדעת איך להקים מיזם חדש משלב ההקמה וגיוס משקיעים ועד הפיתוח העסקי.

באקדמית רמת גן תוכלו ללמוד כבר באוקטובר הקרוב:

צור קשר

לקבלת מידע נוסף אנא מלא/י פרטיך
בוא/י נקבע פגישה! מלא/י את הפרטים ונתאם
בוא/י נקבע פגישה! מלא/י את הפרטים ונתאם