תואר ניהול משאבי אנוש – היום שאחרי

חזרה לדף כתבות

תואר ניהול משאבי אנוש – היום שאחרי

המון מוסדות מציעים תואר ראשון במקצועות ניהול משאבי אנוש, ונשאלת השאלה: למה טובים בדיוק המקצועות האלה? איזה סוג של השכלה הם מספקים לסטודנטים הלומדים אותם, ואילו מקצועות דורשים סוג כזה של הכשרה.

במילים אחרות, תואר במשאבי אנוש, למה ולמי זה טוב בדיוק?

למי מתאים לימודי ניהול משאבי אנוש

התשובה הפשוטה ביותר, הרחבה ביותר והנכונה ביותר, היא כי תואר במשאבי אנוש מתאים יותר מכל לאנשים שאוהבים אנשים. אנשי משאבי אנוש הם האנשים שהארגון מציב בחזית התקשורת שלו עם מועמדים לעבודה, עם עובדים בפועל, וכן, לפעמים גם אם אלה שעומדים לעזוב את הארגון. אנשי משאבי האנוש הם האנשים שמיישמים את ההחלטות לשכור עובדים, עוסקים באיתור שלהם ובבדיקות ההתאמה שלהם, ומובילים את ההדרכה וההכשרה בארגון. כלומר, הם לא רק מוצאים את האנשים הטובים ביותר, הם גם אמונים על כך שהאנשים של הארגון יישארו תמיד בחזית העשייה.

ולמרות שההסבר שלעיל נותן תשובה למרבית האנשים שרוצים להחליט האם להתמחות במשאבי אנוש או לא, יש רבים שעדיין מקשים ושואלים, "אבל רגע, מה ב ד י ו ק עושים עם זה? לאיזה מקצועות אני צריך את התואר הזה".

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ניהול משאבי אנוש

התשובה הקצרה היא שרשימת המקצועות שדורשים תואר במשאבי אנוש היא ארוכה מאוד. הרשימה שלהלן מתארת כמה מהמקצועות הללו:

גיוס והשמה: אנשי הגיוס וההשמה, בין אם מדובר ברכזים הפנימיים בחברות או באנשי חברות כוח האדם וההשמה, הם האנשים האחראים לאיתור עובדים וסינונם לשם התאמה למשרות השונות שהארגון צריך לאייש. הם האנשים שכותבים את דרישות ההכשרה והניסיון, בודקים את את קורות החיים, וכמובן – נפגשים עם מועמדים. בארגונים מסוימים, הם האנשים שמקבלים את החלטה לשכור אדם בפועל, בעוד בארגונים אחרים עשויים להיות גורמים נוספים שייפגשו את המועמד לפני אישור תחילת העסקתו, כמו מאבחנים וגורמים ניהוליים.

מקצועות האבחון: מאבחנים ומאבחנות לסוגיהם הם האנשים שבוחנים שהמועמדים למשרות השונות עומדים בדרישות הסף המקצועיות, אך לא פחות מכך, מתאימים לתפקיד גם מבחינה מנטלית ופסיכולוגית. כך למשל, הם אחראים על איתור פרופילים החורגים מהנורמה, העשויים שלא להתאים לארגונים גדולים המטפלים בקהל לקוחות נרחב.

תנאי שירות: עבור העובדים שכבר מועסקים בארגון, אנשי משאבי האנוש הם לא פעם האנשים אליהם יש לפנות במקרה של בעיה או צורך מיוחד, בין אם מדובר במקדמה, בקשת חופשה חריגה, או בעיה בחיים הפרטיים שדורשת היעדרות או היערכות מיוחדת מצד הארגון. אנשי משאבי האנוש הארגוניים אחראים גם להיבטים אחרים בחייהם השוטפים של העובדים והארגון, כמו מתנות לחגים, ימי גיבוש וכיף, מפגשי העשרה ועוד.

פיתוח הדרכה והכשרה: אנשי ההדרכה וההכשרה הם נדבך חשוב של מחלקות משאבי האנוש. הם מקבלים מהנהלת הארגון והמחלקות השונות את הצרכים שלהם (למשל, מנהל מחלקה שסבור שאנשיו זקוקים לשיפור בכישורי המשא ומתן, או סמנכ"ל כספים שמעוניין להכשיר את כל המחלקה שלו בשיטות חשבונאיות חדשות), ונותנים מענה לצרכנים הארגוניים עבור ההכשרות הדרושות. לא פעם, הדבר דורש פיתוח של קורסים או תכניות סמי-אקדמיות פנימיות מראש. תהליך זה מכונה פיתוח הדרכה.

יעוץ ארגוני: היועצים הארגוניים הם לרוב בעלי תארים מתקדמים מתחום משאבי האנוש (כמו גם  תארים בפסיכולוגיה ויעוץ ארגוני) שתפקידם לבחון מבחוץ תהליכים בארגון, ולייעץ ללקוח בתוך הארגון על מתווה לשיפור התהליך.

 

התכנית לתואר ראשון דו-חוגי (BA) בניהול ובמשאבי אנוש במכללה האקדמית לישראל מציעה מתכונת בלעדית של תואר במשאבי אנוש וניהול בהיקף זהה ובדגש שווה.

זו ההזדמנות שלך לקבל בתואר אחד דו-חוגי את הכלים המתקדמים של עולם הניהול המודרני, יחד עם ידע אקדמי ברמה גבוהה של המכללה האקדמית לישראל, בעולם המרתק של משאבי אנוש. והתוצאה: ידע רחב ומתקדם בשניים מהתחומים הנדרשים ביותר כיום להצלחה בתפקידים בכירים בכל חברה או ארגון.

נושאים נוספים שחשבנו שיעניינו אתכם:

 

צור קשר

לקבלת מידע נוסף אנא מלא/י פרטיך
בוא/י נקבע פגישה! מלא/י את הפרטים ונתאם
בוא/י נקבע פגישה! מלא/י את הפרטים ונתאם