לימודי כלכלה

כלכלה לימודים

תחום הכלכלה עוסק בעיקר במחקר של תהליכים של סחר, ייצור ורכישה של שירותים. התחום מתמקד לרוב בתפוקה וההון שקיימים במשק ושל היחסים הבינאישיים שקשורים לכל אמצעי שקשור לרווחתם של בני האדם. תחום הכלכלה משתייך למדעי החברה וזאת מהסיבה שהוא מתקשר לחקר הפן החברתי ועוסק בבדיקה של כל התשתית הכלכלית שיש בה זיקה חברתית.

לימודי תואר ראשון בכלכלה מוצעים במגוון של מסלולים כגון דו חוגי או חד חוגי, מסלולים שניתן לשלב בהם לימודי כלכלה עם תחומים אחרים כמו משפטים, פסיכולוגיה, שיווק, מנהל עסקים ועוד. במאמר זה נסקור כל מה שצריך לדעת על לימודי כלכלה, במה מתמקדים הלימודים? מהן אפשרויות התעסוקה בעתיד ולמה חשוב לשלב לימודי ניהול במקביל.

 

מה לומדים?                                                                                                 

בלימודי כלכלה לומדים את כל הידע העיוני והמעשי שנחוץ לניתוח סוגיות כלכליות ברמת המשק והארגון. הלימודים יקנו כלים שיסייעו לנתח ולהבין בעיות כלכליות במשק.  הסטודנטים ילמדו את תחום החיסכון וההשקעה ויחשפו למושגים המקרו/המיקרו המקירו שקשור לסוגיית היצרן וצרכן בודד.

אפשרויות התעסוקה בעתיד                                                                                  

לכל בוגר בתחום הכלכלה יהיו אפשרויות תעסוקה רבות שיפתחו בפניו, הלימודים יספקו גם שיטות ומענה בתחומים עסקיים, במשרדים ממשלתיים ובכל משרד בירוקרטי בכיר. כמו כן, בוגרים רבים יוכלו לעסוק במשרדי ייעוץ פיננסי, בבנקים, בתי השקעות, בייעוץ בשוק ההון, נדל"ן ובעוד ענפים שיש להם זיקה לתחום.

לימוד כלכלה וניהול                                                                                            

במידה ותבחרו בתואר ראשון דו-חוגי בכלכלה וניהול, הצד של הכלכלה יסגור פינה אחת אך החלק השני שהוא הניהול, יפתח עוד עולמות שיכול כל סטודנט למצאו את עצמו עוסק גם בתחומים נוספים. תואר בניהול יקנה לכל אחד קידום מהיר בכל ארגון בו הוא יעבוד וכך יוכל לצאת לדרך עצמאית ולהיות בעל עסק. לימודי ניהול מטרתם לפני הכל להכשיר מנהלים לדעת כיצד לנהל את עצמם בצורה יעילה ונכונה ואת כל העובדים בארגון או בעסק.

מעוניינים בתואר אקדמי פרקטי ומאתגר שמתיישב עם כל הכישורים שלכם? אצלנו ב – מכללה האקדמית רמת גן, תוכלו להשיג את התואר המכובד הזה של כלכלה ולשלב אותו עם תחומי לימוד נוספים ומאתגרים.

לימודי כלכלה

צור קשר

לקבלת מידע נוסף אנא מלא/י פרטיך
בוא/י נקבע פגישה! מלא/י את הפרטים ונתאם
בוא/י נקבע פגישה! מלא/י את הפרטים ונתאם